Sıkça Sorulan Sorular

Organik çörek otundan elde edilmiş yağ ile organik olmayan çörek otundan elde edilmiş yağlar arasındaki fark nedir?

Organik tarımdan gelen çörek otu (tohumlar) genetik olarak modifiye edilmediği anlamına gelir. Daha fazla verim elde etmek için birçok firma tarım sektöründe GDO tohumu kullanmaktadır. Sonuç olarak, koku, tat, besin değeri gibi bazı genetik özellikler modifiye edilir. Bizim kullandığımız tohumlar orijinal, genetiği değiştirilmemiştir ve kimyasal madde içermez. Ayrıca, organik olmayan tohumlar genellikle iyonlaştırıcı radyasyon (ışınlama) ile muamele edilir. Bu şekilde tohumların raf ömrü uzatılır ve dış özellikler kısmen değişir. Bu tohumları kasten seçmiyoruz, daha pahalı organik çörek otunu tercih ediyoruz. Çünkü soğuk sıkım için orijinal işlenmemiş/değişmemiş tohumları kullanarak, 100% kaliteli güvenilir çörek otu yağı elde etmek istiyoruz.


Yağı nasıl üretiyoruz?

Bir YouTube videosuyla yapım aşamalarını sizlere göstermek istedik. Videonun ilk kısmı organik çörek otunun özellikleri hakkında bilgi verir. İkinci bölümü, soğuk sıkım yağın nasıl elde edildiğini ve ambalajın nasıl yapıldığını gösterir.


Raf ömrü ne kadar ve ürününüz ne kadar taze?

Çörek otu yağı en az 2 yıl saklanabilir. Bu, çörek otu yağını 2 yıldan sonra hala kullanabileceğiniz anlamını taşır. Ancak sağlıklı özellikleri 2 yıl sonra yavaş yavaş azalacaktır.

Şişedeki THT ibaresinin yanındaki tarih, bu 2 yılın ne zaman dolduğunu gösterir.

Sizlere taze, yeni sıkılmış çörek otu yağı sunabilmek için her hafta sipariş miktarına göre, katkısız, 100% doğal organik çörek otundan yağımızı üretiyoruz. Kalitesini korumak için cam şişelerde, karanlık ve serin bir yerde muhafaza ediliyor.


Çörek otu yağının tadı nasıl?

Başka bir şeyle karıştırmadan içerseniz, çörek otu yağı hafif yanma hissi verebilir. Hafif acı bir tadı vardır. Taze, organik çörek otunun tadı daha hafiftir. Organik olmayan, işlem görmüş tohumun tadı daha acıdır. Ve çörek otu yağı, havayla temas edip bekledikçe acılaşabilir. Tadı hafifletmek için, suyla alabilir veya diğer yiyeceklerle karıştırabilirsiniz. Sıcak içecekler / yiyeceklerle karıştırmamak daha uygundur. Bu, çörek otu yağının iyi özelliklerini azaltabilir, ama sağlığa zararı olmaz.

Tekrar edelim, organik çörek otunun tadı işlenmiş çörek otundan daha hafiftir. Acı tat, yağın daha iyi kalitede olduğu anlamına gelmez. Daha verimli bir şekilde sıkmak için bazı firmalar sıkım sırasında ısıl işlemini artıracaktır. Bu, çörek otu yağının rengini koyulaştırır ve tadını daha acı hale getirir. Ek olarak, çörek otu yağı oksijene temas ederse, asitlik ve peroksit miktarında artışa yol açar, bu da aynı zamanda acı tat ve renk yoğunluğunda bir artışa neden olur.

Yüksek kaliteli organik çörek otundan, soğuk sıkılmış yağın tadı daha hafiftir.
Peroksit, soğuk sıkılmış ve doğal yağlarda maksimum 15 meq O2 \ kg olabilir. Yağlardaki peroksit miktarı, oksidasyon derecesi hakkında bilgi sağlar. Lipid oksidasyon (degradasyon), istenmeyen tat ve koku oluşumu ve yağda çözünen bazı vitaminlerin kaybının ilk aşamasıdır. Bu, serbest radikallerin artmasına neden olabilir.

Sağlığınızı desteklemek için, yüksek kaliteli soğuk sıkılmış organik çörek otu yağını tercih ediniz.


İlaç almayı bırakabilir miyim?

Çörek otu yağı, bir doktorun veya eczacının tavsiyesi/ilacı yerine geçmez. Hastalık, şüphe veya ilaç kullanımı durumunda daima doktorunuza danışın.


Çörek otu yağı şişelerin arasındaki farklar nedir?

Tüm şişeler kaliteli camdan yapılmıştır ve aynı kalitede organik çörek otu yağı içeriğine sahiptir.

İnce şeffaf şişenin özellikleri:

  • Sağlam yeniden kapatılabilir (zarif) gümüş kapak
  • Siyah kapak: Dökmeyi kolaylaştıran yüksek kaliteli bir "daraltma başlığı" içerir.

Kare / dikdörtgen şişenin özellikleri: renkli (daha az ışığın girmesine izin verir)

  • Kare şeklindeki şişenin kapaklarında da bir "daralma başlığı" vardır. Yalnız diğer siyah kapaktan biraz daha geniştir.

Siparişler ne zaman gönderiliyor?

Bestellingen worden iedere werkdag verzonden. Als u voor 18u uw bestelling plaatst , zullen wij het de volgende ochtend op de post doen. Daarna kunt u binnen 1 of 2 werkdagen uw post thuis verwachten.


Kargo ücreti ne kadar?

Deze zijn als volgt voor Duitsland, Nederland en België:

• Verzending naar een gewenste adres: € 5,95
• € 35,- Euro ve üzeri: bedava gönderim

Deze zijn als volgt voor Frankrijk:

• Paket olarak adrese teslim: € 8,95
• € 48,- Euro ve üzeri: bedava gönderim


Paketim için evde kalmam gerekir mi?

Mektup/posta kutusu paketi için, evde kalmanız gerekmez. Paketlerimiz posta kutusuna sığar. Posta kutunuzun dar olması nedeniyle sığmazsa, postacı zili çalacaktır.

Paket olarak gönderiler için kapınız çalınır. Evde değilseniz, paketiniz ertesi gün tekrar sunulur, komşulara verilir veya ertesi gün (en yakın) postaneden teslim almanız gerekir. Postacı ilgili talimatları içeren bir not bırakacaktır.